Gratis levering fra 1000 kr*
Gratis retur inden for 100 dage

Rab Størrelsesguide

Vil du bestille en vare, og leder du efter din størrelse? Nedenfor kan du se alle størrelsesvejleningerne for mærket Rab

Hue - Unisex

MåleenhedStørrelse
INT.SMLXL
Hovedomkredsen (cm)55575961

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Beklædning og hele kollektionen af mærket Rab!

Sandaler - Unisex

MåleenhedStørrelse
INT.XSSMLXL
Størrelse EU36-3738-3940,5-4243-44,544,5+
Størrelse UK3-45-67-89-1010+
Fodlængde (cm)21,5-22,523,5-24,525-2626,5-27,527,5+

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Beklædning og hele kollektionen af mærket Rab!

Handsker - Damer

MåleenhedStørrelse
INT.XSSMLXL
Håndomkreds (cm)15,5-16,516.5-1819-2020-21,522+
Håndlængde (cm)14,5-15,515,5-16,518-1919-2020,5+

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Handsker til damer og hele kollektionen af mærket Rab!

Handsker - Herrer

MåleenhedStørrelse
INT.XSSMLXLXXL
Håndomkreds (cm)16,5-1818-1920-21.523-2424-25.525,5+
Håndlængde (cm)15,5-16,516.5-1819-2021.5-2323-2424,5+

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Handsker til herrer og hele kollektionen af mærket Rab!

Gamacher - Damer

MåleenhedStørrelse
INT.ML
Størrelse UK3.5-5.55.5-7.5
Størrelse EU37-3939-42

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Gamacher og hele kollektionen af mærket Rab!

Gamacher - Herrer

MåleenhedStørrelse
INT.SML
Størrelse UK5-77-99-12
Størrelse EU38-4141-4444-47

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Gamacher og hele kollektionen af mærket Rab!

Rygsæk - Herrer

MåleenhedStørrelse
INT.M/LL/XL
Ryglængde (cm)48-5353/58

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Rygsæk og hele kollektionen af mærket Rab!

Sovepose - Unisex

MåleenhedStørrelse
Sleeping bag Størrelse (cm)WMNSRegularXL
Voksenhøjde (cm)< 170170-185185-200

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Soveposer og hele kollektionen af mærket Rab!

Overkropsbeklædning - Damer

MåleenhedStørrelse
INT.XXSXSSMLXLXXLXXXL
UK Størrelse68101214161820
EU Størrelse3436384042444648
Brystvidde (cm)7984899499104109115,5
Talje (cm)6569727681869198
Hoftevidde (cm)85899499104109114122
Armlængde (cm)6670707274767689

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Beklædning og hele kollektionen af mærket Rab!

Overkropsbeklædning - Herrer

MåleenhedStørrelse
INT.XXSXSSMLXLXXL
UK Størrelse26283032343638
EU Størrelse40424650545862
Brystvidde (cm)869094102109117122
Talje (cm)68,5717681869196
Armlængde (cm)81838386899191

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Beklædning og hele kollektionen af mærket Rab!

Bukser - Damer

MåleenhedStørrelse
INT.XXSXSSMLXLXXL
UK Størrelse681012141618
EU Størrelse34363840424446
Talje (cm)65697276818691
Hoftevidde (cm)84899499104109114
Indersøm - shorts71717171717171
Indersømslængde - regular76767676767676
Indvendig benlængde - lang81818181818181

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Beklædning og hele kollektionen af mærket Rab!

Bukser - Herrer

MåleenhedStørrelse
INT.XSSMLXLXXLXXXL
EU Størrelse42465054586266
UK Størrelse28303234363840
Talje (cm)717681869196101,5
Indersøm - shorts76767676767676
Indersømslængde - regular81818181818181
Indvendig benlængde - lang86868686868686

Du har fundet den rigtige størrelse! Se det store udvalg af Beklædning og hele kollektionen af mærket Rab!

Hvordan finder jeg mine mål?

Tøv ikke med at få hjælp af en du kender for at få de mest præcise mål! Hvis dine mål er mellem to størrelser.